FORGOT YOUR DETAILS?

VÁNOČNÍ VÍDEŇ

Wien1Od poloviny listopadu až do Vánoc se ta nejkrásnější vídeňská náměstí proměňují v pohádkové vánoční trhy. Při vůni vánočního cukroví a se šálkem horkého punče na Vás dýchne nefalšovaná předvánoční nálada.

Už tradiční kouzlo vídeňského adventu proměňuje Radniční náměstí v rozzářenou pohádkovou krajinu. Vánoční dárky, ozdoby na vánoční stromeček, cukrovinky a hřejivé nápoje tu nabízí na 150 stánků. Slavnostně ozdobené jsou i stromy v Radničním parku kolem dokola, které plují v moři světel.

Nedaleko odsud, mezi Uměleckohistorickým a Přírodovědným muzeem, láká návštěvníky vánoční vesnička na náměstí Marie Terezie. V době adventu tu stojí přes 60 stánků nabízejících tradiční řemeslné výrobky a originální dárky. Dalším oblíbeným místem setkání v předvánočním čase je romantická vánoční vesnička v areálu staré nemocnice Altes AKH.

Tradici ctí starovídeňský vánoční trh na Freyungu v centru města. Vánoční trhy se v těchto místech konaly už v roce 1772, dnes si tady můžete koupit řemeslné výrobky, skleněné ozdoby, tradiční jesličky a keramiku. Od 16:30 zní náměstím sváteční adventní hudba. Kvalitní výrobky uměleckých řemesel si můžete koupit i o pár kroků dál na adventním trhu Am Hof.

Kulturní a vánoční trh na nádvoří Ehrenhof před zámkem Schönbrunn nabízí romantiku Vánoc v císařských kulisách. Po Vánocích se promění v novoroční trh. Nabízí se tu tradiční řemeslné výrobky, ručně vyráběné šperky a vánoční dekorace. Vedle bohatého programu pro děti je pro vás připravena také vánoční dílna. Císařskou atmosférou dýchá i adventní trh před letohrádkem Belvedere.

Naopak v poklidu probíhá alternativní vánoční trh na Karlově náměstí. Mezi bohatou nabídkou výrobků uměleckých řemesel určitě najdete nejeden vhodný vánoční dárek. Co objevovat je určitě i na vánočním trhu na Spittelbergu v jeho idylických uličkách. Vánoční pohodou a uvolněnou, příjemnou atmosférou bude prodchnut také zimní trh u obřího ruského kola v Prátru, který se bude letos konat dokonce až do 8. ledna.

PROGRAM:

Wien6

  • Odjezd v ranních hodinách, návrat ve večerních hodinách
  • Návštěva Vídeňského hist. centra, navštivte tradiční vánoční trhy, nebo se vydejte za poznáním do muzejní čtvrti
  • Bez průvodce

DOPRAVA:

  • Autobus vybavený klimatizací, TV a DVD, s možností nákupu teplých a studených nápojů
  • Nástupní místa: Chomutov, Most, Bílina, Teplice, Ústí nad Labem,Litoměřice, Roudnice nad Labem, Praha

CENA ZAHRNUJE:

  • Autobusovou dopravu a pojištění proti úpadku CK

CENA NEZAHRNUJE:

  • Průvodce, vstupy do památek, stravu, cestovní pojištění
  • Cestovní pojištění na 1 den, které si můžete sjednat u nás v kanceláři

 

KONTAKT NA PRODEJCE: MARTIN RADIMSKÝ, tel. 739633193, office@broukservis.eu

FOTOGALERIE:

CENÍK 2017

TOP