FORGOT YOUR DETAILS?

VÁNOČNÍ BUDAPEŠŤ

Budapest3Cikánská hudba, pikantní jídla, čardáš a tokajské víno. Právě za tímto cestují obvykle návštěvníci do maďarské metropole ležící na řece Dunaji.

Budapešť je městem kultury, koncertů a umění. Nachází se zde přes šedesát muzeí, dvě opery, čtyřicet sedm divadel, šestnáct koncertních síní a sedm amfiteátrů.

Nejedná se jen o vánoční, ale také novoroční trhy, které mají otevřeno od 10ti do 20ti hodin. Od listopadu do 31. prosince trhovci zaplní náměstí Vörösmarty, kde na Vás dýchne tradiční vánoční atmosféra. Tento adventní trh je výjimečnOLYMPUS DIGITAL CAMERAý v tom, že zde naleznete zejména klasické lidové a řemeslné výrobky. Ochutnejte vynikající langoše, grilované klobásky, tradiční jídla jako perkelt, fatányéros nebo csülök. Také tradiční nápoje jako svařené víno, které si můžete objednat s mnoha příchutěmi nebo horká medovina.

Pravému, budínskému, břehu dominuje (od jihu) vrch Gellért se sochou Svobody, citadelou a sochou sv. Gellérta v úbočí. Severně se nachází hradní vrch Várhegy s mohutným královským palácem obehnaným kamennou zdí. O něco dále se proti obloze tyčí věže Rybářské bašty a Matyášova chrámu. Pozoruhodné jsou i kostely pod Hradním vrchem.

Budapest9Nejnápadnější stavbou levého břehu je neogotická budova Parlamentu (Országház), která je 268 m dlouhá a 96 m vysoká. Má téměř 700 místností a na jeho výzdobě se podíleli nejlepší umělci své doby v zemi. Je považován za jednu z největších vládních budov v Evropě. Z městské zástavby vysoko ční kopule Baziliky svatého Štěpána – kostela zasvěceného prvnímu maďarskému křesťanskému králi.

Roku 1896 k oslavě tisíciletého výročí země bylo na severozápadním okraji tehdejší Pešti vybudováno náměstí Hrdinů. Soubor sloupů, věnovaný nejdůležitějším postavám maďarských dějin.

Váci utca – jedna z nejvýznamnějších ulic v centru metropole. Ač se nejedná o rušnou třídu, je ukázkou měnících se architektonických stylů 19. a 20. století a také významným místem pro trávení volného času. V současné době zde sídlí např. módní obchody. Známým budapešťským bulvárem je Andrássyho třída.

Lázně v Budapešti mají historickou tradici, díky vysoké teplotě pramenů je možné navštívit a vykoupat se ve venkovních bazénech ve všech ročních období.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PROGRAM:

  • Prohlídka několika důležitých památek v centru, navštěva vánočních trhů
  • Bez průvodce

DOPRAVA:

  • Autobus vybavený klimatizací, TV a DVD, s možností nákupu teplých a studených nápojů
  • Nástupní místa: Chomutov, Most, Bílina, Teplice, Ústí nad Labem,Litoměřice, Roudnice nad Labem, Praha

CENA ZAHRNUJE:

  • Autobusovou dopravu a pojištění proti úpadku CK

CENA NEZAHRNUJE:

  • Průvodce, vstupy do památek, stravu, cestovní pojištění
  • Cestovní pojištění na 1 den, které si můžete sjednat u nás v kanceláři

 

KONTAKT NA PRODEJCE: MARTIN RADIMSKÝ, tel. 739633193, office@broukservis.eu

FOTOGALERIE:

CENÍK 2017

TOP