FORGOT YOUR DETAILS?

POZNÁVAČKA - Národní parky Chorvatska

národní park KRKA

POZNÁVAČKA - Národní parky Chorvatska

národní park PLITVIČKA JEZERA

POZNÁVAČKA - Národní parky Chorvatska

národní park PAKLENICA

Národní parky Chorvatska, 22.4 - 27.4.2016, cena za osobu: 6470,-Kč

TERMÍN: 22.4. – 27.4.2016, CENA ZA OSOBU: 6 470,- Kč

plitvice 3Pojeďte s námi poznávat nádhernou přírodu severozápadní části balkánského poloostrova. Zdejší převážně vápencové podloží, členitost jeho povrchu, období hojných srážek střídající se s obdobími sucha a drsné zimy střídající se s příjemnými teplými jarními, letními a podzimními měsíci, stvořily nádherné jedinečné přírodní scenérie plné řek, říček, ostrovů i ostrůvků, různých krasových útvarů a dalších neopakovatelných přírodních krás.

I historie touto oblastí hekticky kráčela. Zdejší příjemné teplé moře plné života a mírné klima v pobřežních lokalitách lákalo k osídlení už v prehistorických dobách. V minulosti se zde vystřídaly snad všechny středomořské kultury, které zde zanechaly množství více či méně zachovalých staveb a jiných památek. V období našeho letopočtu byly nejčastějšími vládci zdejšího pobřeží různé státní útvary z apeninského poloostrova, z území dnešní Itálie. Od roku 1992 je Chorvatsko samostatným státem.

Jako první navštívíme NP PLITVICKÁ JEZERA, která jsou od roku 1949 součástí světového kulturního a přírodního bohatství a jsou pod správou organizace Unesco. plitviceZdejší národní park s překrásnými přírodními scenériemi má rozlohu 220 km2 a na jeho ploše je 16 jezer, která jsou spojena 90ti vodopády.

Ubytováni budeme v hotelu na nádherném chorvatském ostrůvku Murter, který se nachází v jedné z nejčistších oblastí Chorvatska a celé Evropy. Z výhledu na kopci Čvrdak spatříme překrásné panoráma Kornatských ostrovů, množství malých ostrůvků a v dáli siluety pohoří Velebit. Během zájezdu navštívíme i významné poutní místo katolické církve, starodávný chrám kde je umístěn vzácný obraz Zjevení panny Marie od Carravaggia. V roce 1995 zde byla na počest návštěvy papeže Jana Pavla II. zbudována křížová cesta.

V dalších dnech navštívíme NP KRKA proslulý především krásou zdejších vodopádů. Nejkrásnější je zde úsek kaskád pojmenovaný SKRADINSKI BUK.OLYMPUS DIGITAL CAMERA V parku najdeme přes 860 druhů rostlin. Vyniká ovšem i pestrostí zdejší fauny. Park se nachází nedaleko krajského města ŠIBENIK, kde také uděláme zastávku. Zajímavá je především zdejší katedrála sv. Jakuba zapsaná na seznamu UNESCO.

Při zpáteční cestě navštívíme NP PAKLENICA, který se rozkládá ve 2 soutěskách pohoří Velebit, a který byl vyhlášen světovou rezervací květeny. Paklenica_BuljmaNachází se v něm mimo jiné velké množství krasových a jeskynních útvarů a žijí zde kamzíci, vlci, medvědi a další zajímaví zástupci evropské fauny. Cestou se také zastavíme v krajském městě ZADAR, kde si prohlédneme tržnici a zpívající schody.

Během pobytu si prohlédneme překrásné divoké pláže na pobřeží ostrova, seznámíme se s možnostmi pro letní rodinnou dovolenou, ochutnáme místní víno, gurmánské speciality a zúčastníme se folklórního večera.

Ubytováni budeme v hotelu BOROVNIK***, který se nachází v ostrovní části městečka Tisno na ostrově Murter, nedaleko krátkého zvedacího mostu.

CENA ZA OSOBU: 6 470,- Kč, KONTAKT NA PRODEJCE:

TERNO TOUR TEPLICE: Benešovo nám. 423, tel. 417 533 728, teplice@ternotour.cz, PO-PÁ: 9-17 h

TERNO TOUR MOST: Budova ČD, tel. 476 708 663, most@ternotour.cz, PO-PÁ: 9-17 h

TERNO TOUR CHOMUTOV: Obchodní zóna Otvice, OD Kaufland, tel. 474 652 285, chomutov@ternotour.cz, PO-NE: 8-19 h

cena nezahrnuje vstupy do národních parků

PROGRAM:

1. den – odjezd z ČR ve večerních hodinách ; 2. den – návštěva NP PLITVICKÁ JEZERA, odjezd na ubytování – ostrov Murter ; 3. den – výlet na poutní místo na kopci Čvrdak – klášter s obrazem Zjevení panny Marie od Carravaggia, návštěva obcí Tisno a Jezera, folklórní večer ; 4. den – návštěva NP KRKA, na zp.cestě zastávka u katedrály ve městě Šibenik ; 5. den – návštěva města Zadar, (zpívající schody, tržnice), odpoledne výlet do NP PAKLENICA, večer odjezd do ČR ; 6. den – příjezd do ČR

HOTEL BOROVNIK

TOP